DATA

Toto lepidlo vzniklo před lety jako průmyslové pro elektro průmysl. Postupem let se z něj stalo možná vůbec nejkvalitnější lepidlo ve světě vyráběné.

Je jedinečně navržené tak, aby splňovalo vysoké průmyslové požadavky, což z něj činí vynikající řemeslné lepidlo. Je bezpečné, přelakovatelné (po úplném vyschnutí) a extrémně flexibilní. E6000 má výjimečnou přilnavost k dřevu, kovu, sklu (např. v korálkové metodě je jediné které se používá), sklolaminátu, keramice, zdivu a betonu. Rovněž silně přilne ke kůži, mnoha plastům (u některých, např. polykarbonátů je však potřebs dát pozor na jeho výslednou smrštitelnos, svou silou může materiál potrhat). Není vhodné k lepení gumy, PVC, Styrofoam ™, polystyrenu, polyethylenu nebo polypropylenu. Doporučuje se proto, nejprve odzkoušet na malém kousku - odřezku.

 

Detailní informace:

Jednoduché použití - snadno stlačitelná tuba s aplikátorem (balení 59.1ml)
Chemická odolnost - bezpečné pro aplikace vystavené zředěným kyselinám a žíravinám. Vynikající proti vodě.
Omyvatelnost - udržuje vazbu i po mytí a sušení
Přetíratelnost - všemy typy barev
Flexibilita - v chladném počasí nekřehne
Průtažnost - 900% (ASTM D-412) !
Pevnost v tahu - 1500 Kg na čtverečný palec (2.54 x 2.54 cm). Pro ilustraci, lepidlo udrží i těžké vnitřní zrcátko u amerického vozu, kde se běžně musí používat drahé UV lepidlo.
Elektrická odolnost - až 400 V / mil (ASTM D-149); záleží na tloušťce vrstvy lepidla
Použitelnost - -40 až 82 °C
Hořlavost - po úplném vyschnutí nehořlavé
Ředitelnost - perchlorethylenem. Výhodou tohoto lepidla je to, že když dojde k jeho vyschnutí v tubě do té míry, že lze jen těžko vytlačit, je možné tubu rozříznout a v nádobce (např. uzavíratelné plechovce) naředit na opět použitelnou konzistenci.
Tvrdost - po úplném vyschnutí 80 shore A
Viskozita - u balení, tuby 59,1 ml  50 000 cps
Doba vysychání, tvrdnutí - s lepenými předměty lze pohybovat do zhruba 4 minut, pak následuje tvrdnutí které trvá 24 hodin. V závislosti na tloušťče vrstvy (např. při zalévání předmětů, součástek apod.) může být maximální vytvrzení po 48 - 72 hodinách.
Odstranitelnost - velmi obtížná. Pokud dojde k nechtěnému potřísnění okolí lepeného místa, je vhodné lepidlo otřít např. hadříkem a po 24 hodinách lehké zbytky, residua odrolit prstem.

Copyright ©  Oficiální distributor pro ČR a SR  www.zelenelasery.cz   www.E6000.cz   www.E6000.sk